Niezbędne narzędzia w kuchni

Kuchnia to królestwo nie tylko kobiet. Ogólnie panuje przekonanie, że to właśnie mężczyźni są najlepszymi kucharzami na świecie. Ale nie wchodząc w szczegóły warto wspomnieć o tym, jakie najczęściej narzędzia i sprzęty są wykorzystywane w kuchni.

Garnki, patelnie, miski, miseczki

To chyba najbardziej popularne elementy w naszej kuchni. Bez nich nie bylibyśmy w stanie przygotować żadnej potrawy. Oczywiście wybór garnków zależy od technologi i kuchni jaką wykorzystujemy. Zupełnie inne garnki będą potrzebne na kuchnię gazową, a inne na kuchnię elektryczną czy indukcyjną.

Sztućce, łyżki, szczypce, noże….

Nie wyobrażamy sobie chyba kuchni bez tych rzeczy. Potrzebujemy zarówno sztućców, widelców, noży, aby móc przygotować jakąkolwiek potrawę. W jaki bowiem sposób będziemy w stanie ukroić, bądź obrócić na patelni mięso?

Szpryca cukiernicza

To niepozorny element wyposażenia naszej kuchni. Jednak jest on tak samo niezbędny jak sztućce i noże. Szpryca służy przede wszystkim do dekoracji ciast i tortów, ale jest wykorzystywana również do nadziewania pączków i ptysiów. Wbrew ogólnemu przekonaniu nie jest to tylko element wykorzystywany w cukiernictwie, ale znajdzie swoje zastosowanie również przy potrawach wytrawnych. Największy wybór szpryc cukierniczych znajduje się na Ale Dobre.

Sprzęt AGD

Sprzęt AGD to też niezbędne wyposażenie kuchni. Lodówka, kuchnia, zmywarka, mikser, robot kuchenny chyba nikt z nas nie wyobraża sobie kuchni bez tych elementów. Umożliwiają one nam zarówno przechowywanie żywności, jak również jej przygotowanie. O ile prostsze jest zrobienie ciasta w robocie kuchennym, aniżeli wyrabianie go ręcznie. Wymaga to znacznie więcej czasu i siły, którą możemy wykorzystać na inne czynności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *