idealne foremki do lodów

Foremki do lodów – świetny sposób na domowe desery

Smaczne lody uwielbiają wszyscy – zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Jedni wolą czekoladowe, inni sorbety wykonane z owoców. Jednak czynnikiem łączącym wszystkie lody jest fakt, że są one idealne na upalne dni, ponieważ świetnie pomagają się schłodzić.

Jak zrobić domowe lody?

Aby samodzielnie wykonać lody dla całej rodziny trzeba wyposażyć się w foremki do lodów, które można obecnie kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. W zależności od preferencji i upodobań można wykonać desery na bazie soków z owoców lub jogurtów. Dodatkowo można je polać czekoladą i posypać bakaliami, w zależności od preferencji. Gotową, przygotowaną masę należy wlać do odpowiednich foremek, a następnie włożyć do zamrażalnika na kilka godzin. Masa stężeje i cała rodzina będzie mogła cieszyć się wspaniałymi, smacznymi lodami, które będą pozbawione wszelkiej chemii, barwników oraz konserwantów.

Jakie rodzaje foremek są dostępne na rynku?

Najpopularniejsze foremki do lodów to takie, za pomocą których można robić lody na patyku. Forma wykonana jest w taki sposób, aby jednorazowo można przygotować ok. 6-8 lodów. Mogą występować w najróżniejszych kształtach i kolorach, dlatego z pewnością przypadną do gustu w szczególności najmłodszym konsumentom.

Bardzo popularne są również formy do lizaków lodowych, które występują w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Ponadto wyposażone są one w zabawne pokrywki o ciekawych formach, które zabezpieczają przed wylaniem się masy. Wykonane z silikonu ułatwiają wysuwanie loda, co ma również bardzo duże znaczenie.

Foremki do lodów to idealny sposób na pyszne i nieszablonowe desery.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *